Początkiem Twoich rozważań dotyczących importu towarów powinno być ustalenie – jaki charakter ma mieć zrealizowana transakcja importowa i co ma być przedmiotem importu.

Ustalenie z jakim towarem mamy do czynienia determinuje zakres obowiązków, jakie musza być spełnione, aby zgodnie z prawem przywieźć towar z krajów trzecich do Unii Europejskiej i Polski.

Nie zapomnij o wyborze dobrego brokera celnego.

Broker celny pomoże Ci bezpiecznie zrealizować wszystkie formalności przed organem celnym i innymi organami administracyjnymi.

Pamiętaj o udzieleniu stosownego upoważnienia dla brokera celnego. Może on reprezentować Cię przed organami celnymi w dwóch formach przedstawicielstwa – pośrednim albo bezpośrednim. Przedstawicielstwo pośrednie oznacza, że broker celny będzie działać w swoim imieniu, ale na Twoją rzecz (Twojej Firmy). Przedstawicielstwo bezpośrednie oznacza, że broker celny będzie działać bezpośrednio w Twoim imieniu i na Twoją rzecz.

Jaki rodzaj przedstawicielstwa jest najlepszy – pośrednie lub bezpośrednie?  Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niekiedy – przepisy prawa wymagają od przedstawiciela celnego działania wyłącznie w formie przedstawiciela bezpośredniego (np. przy zgłaszaniu towarów do procedury specjalnej). Gdzie indziej – przedstawiciel celny może działać wyłącznie w swoim imieniu, ale na Twoją rzecz (przedstawicielstwo pośrednie w procedurach uproszczonych).

Jak możemy pomóc?

Pomożemy wspólnie ustalić formę przedstawicielstwa celnego.

Formę przedstawicielstwa dopasujemy do rodzaju procedury celnej oraz zakresu formalności celnych, jakie będą realizowane przed organami celnymi.

neoCustoms.
Brokerzy & Eksperci Celni

Dziękujemy za Twoją wiadomość. Została wysłana.
Z powodu błędu Twoja wiadomość nie została wysłana. Prosimy przesłać ją ponownie.

Chciałbyś uzyskać więcej informacji? Pozostaw swój email – skontaktujemy się z Tobą.