Agresja Rosji na Ukrainę spowodowała istotne zmiany w postrzeganiu bezpieczeństwa obrotu i handlu międzynarodowego. Nałożone przez wiele krajów na świecie sankcje i ograniczenia w handlu z Rosją i Białorusią – oznaczają nie tylko przerwanie łańcuchów dostaw, niemożność utrzymania dotychczasowych relacji biznesowych – ale również konieczność ścisłego monitorowania przez przedsiębiorców i osoby odpowiedzialne za transakcje handlowe w imporcie i eksporcie, czy przestrzegają oni aktualnych ograniczeń, zakazów i restrykcji wynikających z przepisów sankcyjnych.

Nawet jeśli nie handlujesz z Rosją- przepisy sankcyjne dotyczą także Ciebie.

Okazuje się, że nie wystarczy przyjąć założenia, że skoro niczego nie importuję z Rosji lub Białorusi albo niczego do tych krajów nie sprzedaję – problem nie dotyczy mojej Firmy.

Nic bardziej mylnego.

Przepisy dotyczące nałożonych sankcji nie mają wyłącznie charakteru prostych i nieskomplikowanych regulacji, które odnoszą się do tak uproszczonego sposobu postrzegania transakcji handlowych.

A więc – nawet gdy sprzedajesz towar do innego kraju niż Rosja lub Białoruś – musisz sprawdzić, czy prawdziwym Twoim kontrahentem nie jest np. podmiot lub osoba objęta sankcjami albo Twój towar nie zostanie efektywnie wywieziony do Rosji lub Białorusi. Złamanie tych regulacji może oznaczać sankcje finansowe, a nawet karne.

Jak możemy pomóc?

Pomożemy wspólnie ustalić czy i jakie działania powinny być wdrożone w Twoim przedsiębiorstwie, aby być zgodnym z regulacjami sankcyjnymi.

W razie potrzeby – pomożemy dokonać odpowiednich formalności celnych i prawnych, które zapewnią zgodność działania z przepisami prawa.

neoCustoms.
Brokerzy & Eksperci Celni

Dziękujemy za Twoją wiadomość. Została wysłana.
Z powodu błędu Twoja wiadomość nie została wysłana. Prosimy przesłać ją ponownie.

Chciałbyś uzyskać więcej informacji? Pozostaw swój email – skontaktujemy się z Tobą.